Senior Educators Cohort Israel, 

תכנית העמיתים לא.נשי חינוך בכירים,

היא תכנית הכשרה מקצועית בת עשרה חודשים, 

המציעה גישה הוליסטית של תיאוריה ופרקטיקה בחינוך חווייתי (בלתי פורמאלי).

מרגישים שאתם פועלים אינטואיטיבית בעשייה החינוכית שלכם?

ב M² אנחנו מאמינים כי חוויות חינוכיות דינאמיות המושתתות על ערכים יהודיים, מהוות מנוף לצמיחה והתעמקות במרחב הזהות האישית והקהילתית. ליצירת חוויות ומיזמים מעין אלו דרושים מחנכים ומחנכות קשובים ומצויינים, בעלי ידע, הכשרה ומיומנות. 

תכנית הדגל הבינלאומית של M² מגיעה לישראל ומיועדת לנשות ואנשי חינוך ישראליים מובילים.

מבנה התכנית

סמינר ראשון

יסודות החינוך היהודי-חוויתי

תיאוריות ופילוסופיה חינוכית:
מקומם של ערכים בבנייה חינוכית, מחלוקת ומתח בתהליך חינוכי
14-17 בפברואר 2022
סמינר שני

עיצוב התהליך החוויתי

מרעיון לחוויה:
יצירת מרחב לתהליכים מיטביים, החוויה ככלי חינוכי
26-29 ביוני 2022
סמינר שלישי

למידה מכוננת זהות

מחוייה ללמידה:
פירוק וניתוח תהליך הלמידה והשפעותיו על יצירת זהות אישית, קהילתית, ישראלית ויהודית
21-24 בנובמבר 2022

בין סמינר לסמינר, נעסוק בהעמקת החומר ושכלול השפה החינוכית במסגרת 3-4 ימי עיון והכשרה,

הכוללים לימוד, מפגשי מנטורינג ושיח עמיתים

מסע משותף של קהילת מחנכים לומדת

התכניות שלנו, במסגרתן אנו מכשירים מאות אנשי ונשות חינוך מובילים בארץ ובעולם, מביאות למשתתפים בהן את התיאוריות העדכניות בתחום החינוך החוויתי (Experiential Education) וממזגות, ברוח פתוחה, בין השיח הרלוונטי ביותר בהשראת מחשבת ותרבות ישראל, לבין הכלים החינוכיים החדשניים ביותר.

רשת מקצועית תומכת

תכנית העמיתים לא.נשי חינוך בכירים מכנסת אליה אנשי חינוך מארגונים שונים מרחבי הארץ ומזמינה אותם למסע משותף של לימוד איכותי עם משאבים מתקדמים, כדי שיחזרו חזרה לארגוניהם מקצועיים, פרודוקטיביים ומתוחכמים יותר, בתמיכת קהילת מחנכים.

ההרשמה למחזור הקרוב הסתיימה.
מתעניינ/ת בהרשמה למחזור הבא?

למי מיועדת התכנית?

מה מציעה התכנית?

מצויינות מולטי-דיסציפלינרית

תכנים המציגים שיטות מחקר חדשניות ומודלים רלוונטיים ממגוון דיסציפלינות ותחומי דעת (תסריטאות, מדעי המח, פסיכותרפיה, עיצוב ויזמות), בהשראת המחקר האקדמי, מחשבת היהדות ותרבות ישראל

אתם חלק מהנבחרת

התכנית מהווה מרחב ללמידה התנסותית משותפת ומפגישה בצורה האותנטית, האפקטיבית והפרודוקטיבית ביותר קבוצה מובחרת של כ-25 משתתפים, הנבנית כקהילה לומדת משמעותית

להגדיל את ארגז הכלים

הטמעת שפה מקצועית, והקניית שיטות חדשות להפיכת התוכן הנלמד לפרקטיקות איכותיות ועשייה חינוכית משמעותית, שתוכלו ליישם בארגונכם ובהמשך דרככם המקצועית

תהליכי ליווי אישי (מנטורינג)

כדי להבטיח את העצמת הפיתוח האישי והמקצועי של כל משתתפת ומשתתף בתכנית, וכדי לאפשר מרחב ליישום התוכן והפרקטיקות באופן מותאם אישית - נעמיד לרשותכם אנשי חינוך מנוסים כמנטורים אישיים

בוגרי התכנית הבינלאומית מספרים

הירשמו למפגש היכרות מקוון

במסגרתו תוכלו לשאול שאלות וללמוד עוד על התוכנית 

19 בדצמבר 2021

20:30 בערב

איך נרשמים?

ניתן להגיש מועמדות עד תאריך ה 6 בינואר 2022

ראיונות מיון אישיים יתקיימו במקביל, באופן מקוון. 

 

מכירים חברים או קולגות שעשויים להתאים? ספרו לנו עליהם.

ההרשמה למחזור הקרוב הסתיימה.
מתעניינ/ת בהרשמה למחזור הבא?

קצת עלינו

אנחנו ב M²: המכון לחינוך חוויתי רואים בנשות ואנשי החינוך החוויתי בארץ כמי שמחזיקים בזהות מקצועית יוקרתית, חשובה ומרתקת. לזהות מקצועית כזאת יש שפה, עקרונות ופרקטיקות ייחודיות, שנכון וצריך ללמוד ולפתח.

אנו רואים את המשתתפים בתוכנית שלנו כקהילה לומדת, אך גם כפרטים עצמאיים, חזקים ומוכשרים, שנמצאים במסעות התפתחות שונים. 

מעוניינים במידע נוסף?

עלויות וסבסוד

תכנית העמיתים לא.נשי חינוך בכירים מתאפשרת תודות לתמיכה של קרן ראסל ברי וקרן אנונימית וכוללת השתתפות בשלושת הסמינרים במתכונת של לינה ואירוח מלאים, ימי המפגש בן הסמינרים והפעילויות השונות.

עלות ההשתתפות המסובסדת היא בשווי 30 אלף שקלים למשתתפ/ת.

עלות ההשתתפות העצמית היא 1,500 ש“ח בלבד.

שאלות נפוצות

  • למי מיועדת התכנית? – התוכנית מיועדת לנשות ואנשי חינוך חוויתי מובילים מארגונים שונים ברחבי הארץ, וביניהם: ראשי מכינות ומדרשות, בכירים בתנועות וארגוני נוער, מנהלי מתנ”סים, מנהלי מחלקות נוער וחינוך בלתי-פורמאלי ברשויות מקומיות, מנהלי תכניות חינוך חוץ-אקדמיות באוניברסיטאות ובמכללות ועוד – העוסקים בחינוך חוויתי עם ניסיון של 7 שנים (לפחות) בעשייה חינוכית וממלאים תפקיד ניהולי בארגון, המעוניינים בפיתוח והעצמה מקצועית.
  • איך נרשמים לתכנית? – השלב הראשון בתהליך הוא מילוי טופס המועמדות לתכנית. את הטופס ניתן למצוא בלחיצה כאן.
  • מה כולל תהליך ההרשמה והמיון לתכנית? לאחר שטפסי המועמדות יתקבלו אצלנו, נבחן אותם ונזמין את המתאימות והמתאימים לשלב ראיון אישי מקוון עם סגל התכנית. לאחר השלמת הראיונות, צוות התכנית יבחר את ההרכב המתאים ביותר להשתתף במחזור הנוכחי של התכנית.
  • מה עלות ההשתתפות בתכנית, ומה היא כוללת? – עלות ההשתתפות היא 1,500 ש”ח לתכנית כולה, כולל השתתפות בשלושת הסמינרים במתכונת של לינה ואירוח מלאים, ימי המפגש בן הסמינרים והפעילויות השונות. – ** קיימת אופציה ללינת יחיד בעלות נוספת על חשבון המשתתפ/ת, על בסיס מקום פנוי. אנא ידע/י אותנו במידה ומעוניינ/ת בלינה בחדר יחיד בסמינר הראשון עד לתאריך 22 בדצמבר 2021**
  • האם יש אפשרות לקבלת מלגת השתתפות? – העלות המקורית לתכנית עבור כל משתתף נאמדת בכ-10,600$, כך שהעלות בסך 1,500 ש”ח מסובסדת מלכתחילה. אנחנו מלאי תקווה שהארגונים בהם המשתתפים שלנו פועלים יסייעו למתקבלים בכיסוי ההוצאה בכל מקרה הקשור בתשלום. אנו מזמינים מועמדים לפנות אלינו באופן פרטי בנושא.
  • מהי המדיניות בנוגע להשתתפות בסמינרים? האם אני יכול/ה להיעדר מאחד הסמינרים, להשתתף באופן חלקי בפעילויות, או לצאת במהלך הסמינרים? – אנחנו מצפים לנוכחות מלאה בכל אחד משלושת הסמינרים, ובכל פעילות מאורגנת בין הסמינרים.
  • האם ישנן מחויבויות נוספות מעבר לנוכחות בסמינרים עצמם? בין הסמינרים, יתקיימו 3-4 ימי מפגש ולמידה בית מדרשית.
  • מי מעביר את ההרצאות והסדנאות במסגרת התכנית? – במסגרת M²: המכון לחינוך חוויתי פועל צוות של אנשי חינוך מומחים ובעל ניסיון עשיר ומשמעותי בתחום החינוך החוויתי.
  • כיצד התכנית עשויה להשפיע על העשייה שלי? – M²: המכון לחינוך חוויתי שם דגש על הקונטקסט הארגוני שממנו מגיעים ובמסגרתו פועלים המשתתפים שלנו, על מנת להבטיח רלוונטיות עבור הארגון. כחלק מובנה בתכנית, אנחנו מעמידים משאבי זמן, תוכן וייעוץ כדי “לתרגם” את הקונספטים, התיאוריות והתוכן המוצעים לשפה הארגונית של המשתתפים השונים. בנוסף, אנו מעמידים עבור כל משתתפת ומשתתף מנטור מלווה, שמטרתו לסייע לשלב את התכנים הנלמדים בתוך אסטרטגיית הארגון.
  • באיזה אופן התוכן היהודי משתלב בתוך התכנים המקצועיים של התכנית? – M²: המכון לחינוך חוויתי מכשיר מומחים לחינוך חוויתי ברוח יהודית פלורליסטית מכל העולם, המחזיקים בגישות מגוונות לזהות יהודית וחיים יהודיים. סילבוס התכנית שלנו עושה שימוש בטקסטים, בתכנים ובפרספקטיבות יהודיות מגוונות, כדי להעשיר את התוכן המוצע. לפרטים נוספים על אופי התכנית והשתלבות התכנים היהודים בה, פנו אלינו.