חושבים חינוך מחדש

מבט: אומנות החינוך החווייתי

תכנית להכשרה מקצועית בת עשרה חודשים המציעה גישה הוליסטית של תיאוריה ופרקטיקה בחינוך החווייתי. התכנית מיועדת לנשות ואנשי חינוך חוויתי מובילים.ות מארגונים שונים ברחבי הארץ.

מה חשוב לנו

אנחנו ב M² מאמינים.ות שכדי ליצור חוויות חינוכיות דינאמיות המבוססות על ערכים דרושים מחנכים ומחנכות קשובים.ות ומצויינים.ות, בעלי ובעלות ידע, כישורים וניסיון מקצועי.

מה הדרך שלנו

במסגרת התכניות שלנו, אנו מכשירים מאות א.נשי חינוך מובילים בארץ ובעולם, ומקנים למשתתפים.ות בהן את התיאוריות העדכניות בתחום החינוך החוויתי הממזגות בין מחשבת האדם ותרבות ישראל, לבין הכלים החינוכיים החדשניים ביותר.

סמינרים

במהלך שלושה סמינרים בני ארבעה ימים, יחשפו המשתתפות והמשתתפים לפדגוגיות ומתודולוגיות חדשניות, שיאתגרו אותם.ן לחדד את החזון, הגישה והפרקטיקה החינוכית שלהם.ן.בין הסמינרים נקיים שלושה ימי לימוד, הכוללים מפגשי הנחייה אישית ולמידת עמיתים.ות, להעמקת החומר ולשכלול השפה החינוכית.
WhatsApp Image 2022-02-21 at 14.31.05 (1)
סמינר ראשון

יסודות החינוך החוויתי

תיאוריות ופילוסופיה חינוכית: מקומם של ערכים בבנייה חינוכית, מחלוקת ומתח בתהליך חינוכי

29 במאי - 1 ביוני 2023
WhatsApp Image 2022-03-09 at 15.35.38 (2)
סמינר שני

מרכיבי החוויה

מרעיון לחוויה: יצירת מרחב לתהליכים מיטביים, החוויה ככלי חינוכי

16-19 באוקטובר 2023
WhatsApp Image 2022-02-25 at 11.28.11 (1)
סמינר שלישי

מחוויה להוויה

מחוויה ללמידה: פירוק וניתוח תהליך הלמידה והשפעותיו על יצירת זהות אישית, קהילתית, ישראלית ויהודית

26-29 בפברואר 2024

עיקרי התכנית

FE2_3
מצויינות רב תחומית
תכנים ממגוון תחומי דעת (חינוך, תסריטאות, ספרות, פילוסופיה, מדעי המח ופסיכותרפיה), בהשראת המחקר האקדמי, מחשבת היהדות ותרבות ישראל
FE_3
להיות חלק מנבחרת
התכנית מהווה מרחב ללמידה התנסותית משותפת ומפגישה קבוצה מובחרת של כ-25 משתתפים.ות, הנבנית כקהילה לומדת משמעותית
FE4_1
הגדלת ארגז הכלים
רכישת שפה מקצועית, שיטות חדשות ופרקטיקות חווייתיות לעשייה חינוכית משמעותית לטובת פיתוח אישי ומקצועי
FE5_5
תהליכי הנחייה אישית
אנו נעמיד לרשותך צוות הנחייה אישית מנוסה כדי להבטיח את העצמת הפיתוח האישי והמקצועי של כל משתתפ.ת וכדי לאפשר מרחב ליישום התוכן באופן מותאם

הכירו את עמיתי התכנית מהמחזורים הקודמים

נועם
ארבל
מנהל חינוכי
Routes Travel
מבט: אומנות החינוך החווייתי
1 מחזור
אדר
סהר
מנטורית
עמיתי דילר
מבט: אומנות החינוך החווייתי
1 מחזור
אורית
לסר
מנהלת תוכן
מכללת הרצוג
מבט: אומנות החינוך החווייתי
2 מחזור
בת-אל
אוחנה פינטו
מנהלת אזור דרום ממזרח שמש, כי״ח
Memizrach Shemesh Kiah Beit Midrash
מבט: אומנות החינוך החווייתי
1 מחזור
טל
זמירי וילנר
מהנלת תוכנית צפון אמריקה בישראל
מכון שלום הרטמן
מבט: אומנות החינוך החווייתי
2 מחזור
גל
עטיה
מנהל תכנית השליחות למחנות הקיץ בחו"ל
הסוכנות היהודית
מבט: אומנות החינוך החווייתי
1 מחזור
חני (חנה)
חיימוב
מנהלת מרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה) בעיר ירושלים
משרד החינוך , מרכז לפיתוח סגלי הוראה
מבט: אומנות החינוך החווייתי
2 מחזור
אלון
זיו
מנהל מחלקת חינוך
גשר
מבט: אומנות החינוך החווייתי
1 מחזור
״התכנית של M² השפיעה עלי במחשבה, באנשים, בתכנים, במתודות, ברעיונות, ובדרך לעצב את הידע. זה כמו לעשות עדכון גרסה לטלפון הנייד, משדרג אותך כל הזמן. אני, באופן אישי, בוחר שלא להישאר קפוא בחיי ולדרוך במקום, אבל התוכן עצמו בתכנית בהחלט מאפשר צמיחה ודרכים חדשות לעצב מידע״.
Guy-Shitrit
גיא שטרית הולר
״מבט: אומנות החינוך החווייתי״, מחזור א׳
מנהל מחלקת תכניות בוגרים מג"ל- מרכז גל למנהיגות בנגב
״מעבר למפגש חברתי מעשיר ומפתח, התכנית העניקה עוד משקפיים לבחינת העשייה הקיימת ועזרה לי לתרגל את היכולת לעצור, לבחון ולשכלל את דרך הפעילות החינוכית. כמו כן, לנתח את מטרות הארגון, הצוות, והמחנכ.ת הבודד.ת. התכנית ציידה אותי בכלים לתכנן יום עיון או פעילות באופן מודע ומאורגן, באבני בוחן שמסייעות לוודא שמתקיימים בפעילות מגוון מרכיבי החוויה החינוכית״.
Slomit Maagan
שלומית מעגן
״מבט: אומנות החינוך החווייתי״, מחזור א׳
מנהלת פיתוח תוכן, מכון חינוך דרך כפר
״בסיום התכנית, חשתי בטוח יותר לגבי הזהות המקצועית שלי כאיש חינוך, קיבלתי כלים לעסוק בבניית ועיבוד חוויות ורעיונות ממשיים הניתנים ליישום בעבודתי. ההשקעה בנו כא.נשי חינוך היא מדהימה וחדשנית, היוקרה והמקצועיות הורגשו מאד בתכנית. חשוב לפעול גם בזירה הפורמלית, שם יש פער גדול וצורך ניכר בהתמקצעות בתכנים של חינוך חווייתי״.
Alon-Ziv-Galil
אלון זיו גליל
״מבט: אומנות החינוך החווייתי״, מחזור א׳
מנהל בי״ס תבל הגבעה הצרפתית

סגל וצוות

הסגל המנוסה שלנו יתמוך, יאתגר וידריך אותך במסע הפיתוח המקצועי שלך.
ביר
איל
מנהל תוכניות ישראל וסגל, M²
גולדוואטר
קלייר
סמנכ״לית אסטרטגיה וסגל, M²
וורוחב
יהודית
סגל
טיילור
שוקי
מנכ״ל וסגל, M²
נעים נאור
שלומית
מנהלת תוכניות וסגל, M²
קדמי סממה
עדיה
מנחה אישית

איך נרשמים?

למידע נוסף על התוכנית הקרובה, אנא השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם

שכר לימוד:

1,500

התכנית מתאפשרת הודות לתמיכה של שתי קרנות אנונימיות וכוללת השתתפות בשלושת הסמינרים במתכונת של לינה ואירוח מלאים, בימי לימוד בין הסמינרים ובפעילויות השונות. עלות ההשתתפות המסובסדת היא בשווי 30 אלף שקלים למשתתפ/ת. עלות ההשתתפות העצמית היא 1,500 ש“ח בלבד.
נשות ואנשי חינוך מובילים בתחום החינוך החוויתי והיהודי: ראשי וראשות מכינות ומדרשות | בכירים ובכירות בתנועות וארגוני נוער | מנהלי ומנהלות מתנ״סים | מנהלי ומנהלות מחלקות נוער וחינוך בלתי-פורמאלי | מנהלי תכניות חינוך חוץ-אקדמיות באוניברסיטאות ובמכללות | ועוד
ניסיון של שבע שנים לפחות בעבודה חינוכית
תפקיד ניהולי בארגון חינוכי

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

התוכנית מיועדת לנשות ואנשי חינוך חוויתי מובילים.ות מארגונים שונים ברחבי הארץ, וביניהם: ראשי וראשות מכינות ומדרשות, בכירים ובכירות בתנועות וארגוני נוער, מנהלי ומנהלות מתנ”סים, מנהלי ומנהלות מחלקות נוער וחינוך בלתי-פורמאלי ברשויות מקומיות, מנהלי ומנהלות תכניות חינוך חוץ-אקדמיות באוניברסיטאות ובמכללות ועוד – העוסקים.ות בחינוך חוויתי עם ניסיון של שבע שנים (לפחות) בעשייה חינוכית וממלאים.ות תפקיד ניהולי בארגון, המעוניינים.ות בפיתוח והעצמה מקצועית.

השלב הראשון בתהליך הוא מילוי טופס המועמדות לתכנית. את הטופס ניתן למצוא בלחיצה כאן.

ניתן גם לשלוח מייל לאיל ביר, מנהל תכניות ישראל, בכתובת ayal@ieje.org בציון שם מלא, תפקיד, ארגון ומספר שנות ותק ונחזור אליך בהקדם.

לאחר שטפסי המועמדות יתקבלו אצלנו, נבחן אותם ונזמין את המתאימות והמתאימים לשלב ראיון אישי מקוון עם סגל התכנית. לאחר השלמת הראיונות, צוות התכנית יבחר את ההרכב המתאים ביותר להשתתף במחזור הנוכחי של התכנית.

עלות ההשתתפות היא 1,500 שקלים לתכנית כולה, כולל השתתפות בשלושת הסמינרים במתכונת של לינה ואירוח מלאים, ימי הלימוד בין הסמינרים והפעילויות השונות. – ** קיימת אופציה ללינת יחיד בעלות נוספת על חשבון המשתתפ/ת, על בסיס מקום פנוי. אנא ידע.י אותנו במידה ומעוניינ.ת בלינה בחדר יחיד בסמינר הראשון עד לתאריך 22 במרץ 2023**

העלות המקורית לתכנית עבור כל משתתף נאמדת בכ-35,000 שקלים, כך שהעלות בסך 1,500 שקלים מסובסדת מלכתחילה. אנחנו מלאי תקווה שהארגונים בהם המשתתפים שלנו פועלים יסייעו למתקבלים בכיסוי ההוצאה בכל מקרה הקשור בתשלום. אנו מזמינים מועמדים לפנות אלינו באופן פרטי בנושא.

נוכחות מלאה נדרשת בכל אחד משלושת הסמינרים, ובכל פעילות מאורגנת בין הסמינרים.

בין הסמינרים יתקיימו שלושה ימי לימוד.

במסגרת M²: המכון לחינוך חוויתי, פועל צוות של אנשי ונשות חינוך מומחים, עם ניסיון עשיר ומשמעותי בתחום.

M²: המכון לחינוך חוויתי שם דגש על הקונטקסט הארגוני שממנו מגיעים ובמסגרתו פועלים המשתתפים שלנו, על מנת להבטיח רלוונטיות עבור הארגון. כחלק מובנה בתכנית, אנחנו מעמידים משאבי זמן, תוכן וייעוץ כדי “לתרגם” את המושגים, התיאוריות והתוכן המוצעים לשפה הארגונית של המשתתפים השונים. בנוסף, אנו מעמידים עבור כל משתתפת ומשתתף מנחה מלווה, שמטרתו.ה לסייע לשלב את התכנים הנלמדים בתוך אסטרטגיית הארגון.

M²: המכון לחינוך חוויתי מכשיר מומחים לחינוך חוויתי ברוח יהודית פלורליסטית מכל העולם, המחזיקים בגישות מגוונות לזהות יהודית וחיים יהודיים. סילבוס התכנית שלנו עושה שימוש בטקסטים, בתכנים ובפרספקטיבות יהודיות מגוונות, כדי להעשיר את התוכן המוצע. לפרטים נוספים על אופי התכנית והשתלבות התכנים היהודיים בה, פנו אלינו.

התכנית להכשרת א.נשי חינוך, ״מבט: אומנות החינוך החווייתי״, מתאפשרת הודות לתמיכה של שתי קרנות אנונימיות

שלחו לי טופס הרשמה

מבט: אומנות החינוך החווייתי